Bacakların iç tarafındaki gevşeme, deride dalgalanma ve düzensizlikler kadınları rahatsız eden bir sorundur. Kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve yaşlanma ile iç bacaklarda oluşan gevşeme hızlanır. Bu sorunları olan hastalara güvenle uygulanan bir estetik cerrahi ameliyatıdır.

Uyluk Germe nedir?

Uyluk Germe uylukların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanmanın giderilmesidir.

Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Uyruk germe ameliyatı genelde bariatrik cerrahi geçirmiş kişilerde, kilo alıp ve verme sonrasında sarkmaları olan hastalarda uyluğun üst ve alt kısımlarında gevşemelere yönelik uygulanmaktadır.

Uyluk Germe ameliyatları nasıl yapılır?

Cilt bolluğunun derecesine göre sadece kasık bölgesinde olabileceği gibi uyluk iç kısmında şerit gibi yapılacak bir doku çıkarılması da eklenebilir. Rutin olarak ameliyatın bir parçası haline gelen Vaser/Laser Lipo işlemleri de sıkılaşmaya katkı sağlamaktadır.

Anestezi: Bu ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. .

Ameliyat öncesinde ve sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Uyluk Germe ameliyatında da tüm ameliyatlarda olduğu gibi 3 hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesmek gerekir. Son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durulmalıdır.
Yeşil çay gibi bitkisel ürünlerin ketimi 7 gün önce durdurulmalıdır.

Hasta Uyluk Germe Ameliyatından Sonra Nasıl Olur?

Uyluk germe ameliyatı olan hasta 1 gün sonra taburcu ediliyor. Hastada hızlı iyileşme olması için 1 hafta istirahat verilir. 3. Haftadan sonra spor yapabilir fakat koşma ve bacak hareketleri yapılması önerilmez.
Uyluk germe operasyonu sonucu hastalar için tatmin edici bir durumdur. Operasyon uygulanan yerde ameliyat izi bireysel farklılıklar göstermekle birlikte ince çizgi şeklinde kalmaktadır.. Bu konu hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

TOP